štvrtok 11. januára 2018

Knižné prírastky - SEPTEMBER 2017

Už sme si aj zvykli, že septembrové prírastky sa píšu prvého novembra. Október bol veľmi hektický, takže som toho veľa nestíhala. Zároveň to stálo za to, lebo mám mnoho skvelých zážitkov. No a teraz sa vráťme ku knihám, ktorých je tu naozaj dosť. 

Môžeme začať knihami, ktoré som si kúpila, lebo výplata je na to aby sa míňala. Jednou z kníh, ktoré som si zadovážila je ďalšia reportáž a to Akoby si kameň jedla od Wojciecha Tochmana, ktorá autenticky predstavuje situáciu na Balkáne po vojne. Jedna kamarátka z Poľska mi už dlhšie odporúčala knihu Traktát o lúštení fazule od Wiesława Myśliwského, ktorá vyzerala veľmi zaujímavo a preto som si ju zadovážila. Na Internete som potom našla Pianistu  za 2 eurá a tak bol môj. Okrem toho som sa zúčastnila knižnej burzy, kde som našla veľa pokladov - Katarínu od Dostojevského, Prútené kreslá od Tatarku, Denník z vesmíru od Lema, Pána Wołodyjowského od Sienkiewicza, V púšti a pralese od Sienkiewicza, Uhryznutie anjela od Krusanova a O čom hovoríme, keď hovoríme o láske od Carvera. Okrem toho mi kamarátka venovala Hru o tróny v poľštine.

Posledná kategória sú recenzáky. Vydavateľstvo Slovart mi poslalo tri knihy a to Vrahyňu proti impériu, Pyra a Pod vodou/Pod zemou. Albatros úžasné Kroniky boľševizmu, Kaziměsti a Krverůž. Z Ikaru prišla nádherná kniha Osem hôr od Paola Cognettiho. Posledné dve knihy sú z vydavateľstva Absynt a to Papuša a Cigán je Cigán

To sú veľmi rýchle septembrové novinky. Čo pribudlo vám?

1 komentár:

  1. Parádka, krásne knihy a úctyhodný počet :-) Pyra si chcem prečítať, lebo Metalurg sa mi veľmi páčil, takže sa už teším na toto pokračovanie.

    OdpovedaťOdstrániť