nedeľa 28. mája 2017

3x nová slovenská tvorba

Možno ste si všimli, že mám rada tvorbu slovenských autorov. Netajím sa tým, ale to čo si prečítam si poctivo vyberám. Avšak vždy veľmi rada stiahnem po knihách troch slovenských autoriek, o ktorých ste už určite počuli, a to nielen z mojich príspevkov. Sú to Miroslava Varáčková, Jana Pronská a Michaela Ella Hajduková. Týmto trom autorkám vychádzajú nové knižky, na ktoré sa veľmi teším.

Miroslava Varáčková - Grafitové dievča
Mirke vyšla nová kniha ako prvej.  Bolo to však len pred pár dňami. Gratifitové dievča je príbeh Táne, ktorej mama je alkoholička a o otcovi nikdy nepočula. Svoju ťažkú životnú situáciu rieši občasnými krádežami, v ktorých jej pomáha kamarát Britva. Jedného dňa však dostane ponuku, ktorú nemôže odmietnuť a jej svet sa mení od základov. Mirka Varáčková opäť spracovala veľmi zložitú a komplikovanú tému, ktorá je veľmi aktuálna. Jej hrdinka má naozaj ťažký život a mnoho prekážok pred sebou. Kniha je výborne napísaná a je doplnená o komixy, v ktorých pokračuje príbeh. Zároveň je úžasné graficky spracovaná. Ako jedinú ju mám prečítanú a môžem vám ju len vrelo odporučiť. Kniha vyšla 12. apríla 2017.


Jana Pronská - Srdcom a mečom
Janka Pronská je jedna z najúspešnejších slovenských spisovateliek. Jej historické príbehy sú veľmi populárne a hneď niekoľko z nich bolo preložených do češtiny. V najnovšom príbehu nám priblíži šľachtica Ardana Barlaša, ktorý kvôli bánovi Mladenovi Subičovi prichádza o všetko. Jeho záchranou je však švagriná Zorana. Autorka opäť pripravila zamotaný historický príbeh plný zvratov, ktorý určite poteší každého jej čitateľa. Ja osobne sa jej nemôžem dočkať. Srdcom a mečom je jej štrnásty román.
Kniha vyšla 25. apríla 2017.
Michaela Ella Hajduková - NepriznanáKnihy Michaely Hajdukovej sa tešia obľube už nejaký ten piatok. Často v nich spracováva históriu ako ju nepoznáme a aj tentokrát strelila do čierneho. Hlavnou ideou Nepriznanej je vzťah Adely Ostrolúckej a Ľudovíta Štúra. Mňa naozaj veľmi oslovila, keďže mám rada obdobie štúrovcov a som zvedavá, ako sa autorka pohrala s touto tematikou. Z jej predchádzajúcich kníh je zrejmé, že históriu má v malíčku, keďže tému druhej svetovej vojny bola spracovaná zaujímavo a pravdivo. Ak ste k jej knihám ešte nedostali, vrelo vám ich odporúčam.
Kniha vyšla 20. mája 2017.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára