nedeľa 29. novembra 2015

RECENZIA: Johnsonová, Green, Myraclová - Nech sneží

Autori: Maureen Johnsonová, John Green a Lauren Myraclová
Originálny názov: Let it snow
Vydavateľstvo: YOLi
Počet strán: 304
Rok vydania: 2015
Hodnotenie na Goodreads: 3.89
Hodnotenie: 3/5

Mestečko Gracetown zažíva najhoršiu snehovú búrku za posledných päťdesiat rokov. Na Vianoce to je naozaj krásne, no určite s mierou. Vďaka snehu kolabuje doprava a ničí to aj plány niekoľkých mladých ľudí. V troch poviedkach sa čitateľovi predstavia tri vianočné zázraky. V príbehu Maureen Johnsonovej Jubilee Dougalová uviazne vo vlaku, ktorý narazí do záveja. A tak sa začína jej vianočné dobrodružstvo. V poviedke Johna Greena sa traja priatelia zamocú so štrnástimi roztlieskavačkami. A u Lauren Myracle Addie zháňa miniprasiatko ako vianočný darček pre svoju kamarátku. Prečítajte si tri vianočné príbehy, ktoré vám privodia pravú vianočnú náladu!

Vianoce, kto by sa ne netešil. Na chuť kapra, kapustnice, zemiakového šalátu a lahodných koláčov. No nie je to len o tom, ale skutočnom zmysle Vianoc a to narodenie Ježiška. Tri vianočné poviedky známych autorov vás určite naladia na vianočnú vlnu. Na mňa to čiastočne zafungovalo. Prvé dve poviedky som užila, tie ma celkom bavili. Ale tretia bola krok vedľa, to ma vôbec nechytilo. Prvá poviedka od Maureen Johnsonovej bola fakt zaujímavá. Od tej autorky som čakala niečo dobré a dočkala som sa. Milujem jej knihu Meno hviezdy, ktorá si ma fakt získala. Bolo to jednoduché, milé a pekné čítanie. Poviedka od Johna Greena bola priemerná, ale bola celkom v pohode. Bola veľmi vtipná, čo sa mi páčilo a čitateľ sa na nej veľmi nasmeje. Malo to slabšie momenty, ale zároveň to malo prvky, ktoré ma oslovili. Malo to tiež romantickú atmosféru, čo si ma získalo, lebo to jednoducho môžem. S poslednou poviedkou, ktorú má na svedomí Lauren Myracle sa veľmi nestotožňujem. Nebavil ma dej a počas čítania som sa dosť nudila. Bola dosť nezáživná, ale tie prasiatka boli vážne milé. 

Postáv sa v tejto knižke premlelo celkom dosť. Jubilee, hlavná hrdinka prvej poviedky, bola príjemná baba, ktorá bola tvrdohlavá, odhodlaná a vtipné. Ale ten jej frajer bol celkom slušný debil. Ďalej v jej príbehu bol Stuart, ktorý bol fakt milý chalan. Mal skvelú osobnosť a bolo nádherné, že nemal problém ani cudziemu človeku. Džej Pí, Duke a Tobin sú partia kamarátov (a jednej kamarátky, keďže Duke je dievča.) Ich príbeh bol fajn, vtipný, proste som sa bavila. Džej Pího som nejako veľmi neregistrovala. Tobin bol taký pohoďák a Duke bola fakt zaujímavá baba. Páčilo sa mi ako spolu vychádzali a že boli takí skvelí priatelia. V tretej poviedke bola Addie, ktorá bola fajn, ale jej príbeh ma z veľkej časti nebavil. Bavil ma len koniec, keď sa tam konečne zjavil Jeb. Ten bol fakt zaujímavý, originálny a proste bol super!

Nech sneží beriem ako zaujímavú zbierku poviedok, ktorú skvelo privodia vianočnú náladu. Bolo to milé a oddychové čítanie, ktoré môže baviť hlavne nenáročného čitateľa. Páčilo sa mi, že tam bola romantika, to bolo asi najväčšie plus. Tiež sa mi páčilo, že tieto príbehy k sebe pasovali a vznikol zaujímavý celok. Celkovo to malo milú atmosféru, avšak nebolo to nič svetoborné, pretože to malo mnoho opisov, slabé a prázdne miesta. Najviac sa mi páčila prvá poviedka, ktorú by som samostatne hodnotila štyrmi hviezdičkami. Tretej by som dala tri a poslednej dve. Celkovo túto knihu hodnotím ako priemer, preto ju hodnotím tromi hviezdičkami. 

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Ikar.
Knihu si môžete kúpiť na tejto adrese. 

1 komentár:

  1. čítala som to ešte po anglicky, celkom sa mi to páčilo, ale časť od Greena asi najmenej :/
    www.gummybaum.blogspot.sk

    OdpovedaťOdstrániť