nedeľa 17. augusta 2014

MiniReview #1: Demi Lovato - Buď silná

Autor: Demi Lovato
Originálny názov: Buď silná: 365 dní v roku
Vydavateľstvo: Tatran
Počet strán: 412
Rok vydania: 2014
Hodnotenie na Goodreads: 4.54
Hodnotenie: 4/5

Myslím, že každý kto aspoň občas zapne televízor alebo sa vyzná v hudbe, vie kto je Demi Lovato. Na konte má štyri platinové albumy, niekoľko filmov, seriálov či porotcovanie v úspešnom X-Factore. Po niekoľkých rokoch jej úspešnej kariéry však prišiel zlom. Speváčka nastúpila na liečenie a priznala sa k užívaniu drog. Pod to sa podpísala šikana z ranného obdobia jej života. Krátko na to jej bola diagnostikovaná maniodepresívna psychóza. Po pár mesiacoch vyšiel z liečebne nový človek, ktorý sa rozhodol inšpirovať mladých ľudí. A preto vznikla táto kniha...

Buď silná nie je kniha, po ktorej siaham každý deň. Žánrovo by som ju mohla zaradiť do motivačnej literatúry a s takou sa moc nekamarátime. Tiež to mohol byť marketingový ťah manažérov na zarobenie ďalších peňazí. Kniha sa však podarila a nesie zaujímavé posolstvo. Môžete ju čítať ako ja, na jeden raz alebo čítať každý deň kúsok po celý rok. Presne tak je kniha zostavená. Dátum, citát, pár pocitov k tomu a ciele, ktoré máme splniť.  Niektoré z vecí, ktoré tam Demi spomenula boli veľmi osobné a ešte viac inšpirujúce. 

Osobne si myslím, že ľuďom, ktorý majú psychické problémy alebo majú za sebou ťažké životné obdobie, táto kniha môže len pomôcť. Hlavne mladí ľudia, ktorí môžu mať podobné problémy ako Demi tu môžu nájsť svoju cestu. Je to zaujímavé čítanie a myslím, že mnohým sa môže páčiť štýl tvorby či použité citáty. V použitých spominkach a memoároch autorky sa možno mnoho čitateľov nájde, napríklad v podobných udalostiach vo svojom živote. Pre mňa to bolo určite nádherné čítanie, ktoré určite pomohlo... Knihu hodnotím štyrmi hviezdičkami a skúste po nej siahnuť aj vy. Pomôže, zaujme a naučí. 

2 komentáre:

  1. Demi Lovato znám, ale vůbec jsem o této knize neslyšela. Ale vypadá to zajímavě, i když ani já nesahám po takovém žánru každý den. Ale občas to neuškodí, tak bych si ji sehnat mohla. :) Krásná recenze. :)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Asi hádám správně tahle knížka v ČR vůbec nevyšla...:(

    OdpovedaťOdstrániť