utorok 19. novembra 2013

Miroslava Varáčková - Hriech v mene života

Autor: Miroslava Varáčková
Názov: Hriech v mene života
Vydavateľstvo: Motýľ
Počet strán: 248
Rok vydania: 2010
Hodnotenie na Goodreads: 3.75
Hodnotenie: 3,5/5

Mladá žena, Nina sa po smrti manžela a dieťaťa nevie sústrediť na normálny život. Jej sestra už neznesie pozerať sa na jej bolesť a zoberie ju do Ženevy, aby prišla na iné myšlienky. Zoznámi sa so sestriným spolubývajúcim Jurajom. Všetko prebieha v pohode, až dovtedy kým ich spolu s Jurom neunesú a vyvlečú do divočiny. Tam nájdu opustenú chatu, no ani tam nie sú v bezpečí, lebo zvonku počuť výstrely. Prečo však uniesli dvoch nevinných ľudí však nikto nevie.

Hriech v mene života je ďalšia kniha z pera Miroslavy Varáčkovej, ktorú už určite všetci poznáte. Táto kniha nemá žiadne fantasy prvky, ale hlavnou udalosťou tejto knihy je únos hlavnej hrdinky a muža, ktorého sotva pozná. Je to trošku neobyčajné a hlavne dôvod únosu, ktorý vyplynie až na konci. Únoscu môžte hádať, ale predsa len vás koniec prekvapí a zaskočí. Mne typ vyšiel a bolo to kruté. Keď porovnám túto knihu s ostatnými od Mirky Varáčkovej, tie ostatné sa mi páčili viac, či už tematikou alebo aj štýlom písania. Na novších knihách je poznať, že už si vycibrila štýl a sú čoraz lepšie. Tým však nechcem povedať, že táto kniha je zlá, práve naopak je naozaj dobrá.

Hlavná hrdina Nina si prešla ťažkým osudom, stratila manžela a nenarodené dieťa, kvôli čomu sa utápa v žiali. Jej správanie je akceptovateľné, ale cesta do Ženevy jej určite pomohla. Jej sestra to určite myslela v čo najlepšom zmysle, aj keď to tak nakoniec neskončilo. Juraj bol len pešiak v poli, ale pomohli si navzájom a je to naozaj zaujímavá postav. Mladý muž, čo skončí v Švajčiarsku kvôli práci a unesú ho a do svojej novej známej sa zamiluje. Mladí ľudia sa pod akútnou situáciou postavia k láske čelom a bezhlavo do nej spadnú, aj keď to v danej situácií nie je najideálnejšie riešenie.

Táto kniha sa mi páčila, aj keď sú tu nejaké nezrovnalosti, ktoré by sa dali zlepšiť. Predsa len to je dobre oddychové čítanie. Romantický román sa zmení na krimi a je skvelá myšlienka, ktorú určite považujem za brilantnú. Moje hodnotenie znie tri a pol hviezdičky z piatich. Ak ste sa na knihy Mirky Varáčkovej ešte neodhodlali, určite ich vyskúšajte. Jej novinka Tri kroky do pekla vyšla v septembri  a je to skvelé čítanie, ktoré vám vrelo odporúčam! Na konte má už 7 kníh, ktoré patrí k najlepším súčasn
ej slovenskej literatúry, tak si ich určite nenechajte ujsť.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára