sobota 19. októbra 2013

RECENZIA: Alex Scarrow - Jazdci časom: Prvá misia

Autor: Alex Scarrow

Originálny názov: TimeRiders
Vydavateľstvo: Slovart
Počet strán: 368
Rok vydania: 2013
Séria: Jazdci časom
Hodnotenie na Goodreads: 3.80
Hodnotenie: 4,5/5


Anotácia: LIAM O'CONNOR mal zomrieť pri lodnej havárii v roku 1912. 
MADDY CARTEROVÁ mala zomrieť pri leteckom nešťastí v roku 2010. 
SAL VIKRAMOVÁ mala zomrieť pri požiari v roku 2026.


Všetci traja dostali druhú šancu. Pracovať pre supertajnú organizáciu, o ktorej existencii nemá nikto ani tušenia. Cestovanie v čase už totiž nie je len hudbou budúcnosti, ale krutou realitou. JAZDCI ČASOM majú pred sebou náročnú misiu. V zlomku sekundy sa ocitajú v realite, kde Adolf Hitler vyhral druhú svetovú vojnu a nad New Yorkom hliadkuje lietajúci tanier Veľkonemeckej ríše. Liam a Maddz musia zvážiť každé svoje rozhodnutie, lebo stačí len jeden krok vedľa a svet je ich vinou zdevastovaný nukleárnou vojnou. 
Liam, Maddy a Sal majú len jednu šancu na záchranu nášho sveta.


Liam O'Connor mal zomrieť na Titanicu. Maddy Carterová pri leteckom nešťastí. A Sal Vikramová v pri požiari. No všetkých troch pred smrťou zachráni tajomný Foster a prenesie ich v čase do roku 2001. Stávajú sa z nich noví Jazdci časom. Majú šancu na nový život. Ani nevedia ako sa ocitnú sa v New Yorku, ktorý ešte nikto nikdy nevidel. USA patria ku Veľkonemeckej ríši a Fühler vládne svetu. Liam, Maddy a Sal musia nájsť toho kto to spôsobil a zabrániť zmene dejín a zničeniu sveta.

Táto kniha je neuveriteľná! Je to perfektne napísaná, je originálna, napínavá a perfektne napísaná. Na túto knihu som sa veľmi tešila a určite právom. Lebo čítanie som si náležite užila a knihu som jednoducho zhltla. 
Zmena dejín ma naozaj prekvapila, to som napríklad naozaj nečakala. Bolo to skvele spracované. Scarrow úžasne opísal ľudské pocity z cestovania v čase.Celkom som si užívala relatívne krátke kapitoly, lebo keď som potrebovala prestať čítať, mohla som skončiť takmer hneď.
Milujem tie postavy!  Liam, Maddy a Sal sú úžasný. Každý z nich pochádza z inej doby a predsa sa stanú priateľmi a musia zachrániť toho druhého. Najťažšie to mal asi Liam, predsa len musel sa prispôsobiť dobe vzdialenej takmer celé storočie. A Sal si zase musela zvyknúť na iný kontinent a dobu, o ktorej sa učila len v škole. A predsa sú prepojení, lebo musia zachrániť svet!


Túto knihu si obľúbite, aj keď YA nie je vaša šálka kávy. Je to perfektná séria, plná časových sledov, ktoré sa nedajú zvrátiť. Alebo áno? Tejto knihe dávam 4,5 hviezdičky, ale podľa recenzií ďalšie diely dostanú rovných päť! Jazdci časom pokračujú druhým dielom s podtitulom Dni predátorov, ktorý vyšiel v júli. Séria pokračuje tretím dielom s podtitulom Kód apokalypsy vychádza v januári. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára