pondelok 2. septembra 2013

RECENZIA: L. J. Smith - Spojenectvo

Autor: L. J. Smith (ghost author)
Originálny názov: The Compelled
Vydavateľstvo: Fragment
Počet strán: 226
Rok vydania: 2013
Séria: Stefanove denníky
Hodnotenie na Goodreads: 4.12
Hodnotenie: 3.5/5

Anotácia: Stefan s Corou sa snažia vyslobodiť Damona, ktorého zajal Samuel. Pri jeho sledovaní zachráni Stefan dievča, ktoré sa Samuel snaží zabiť. Ukáže sa, že je to čarodejnica, ktorá žije v Londýne so svojimi priateľmi čarodejníkmi. 
Samuel je veľmi silný a navyše vymyslel diabolský plán, ako získať neobmedzenú moc. Aby zachránil Damona a potom aj celý Londýn, musí sa Stefan spojiť s čarodejníkmi, i keď tí sú s upírmi za iných okolností nepriatelia na život a na smrť.

Damona zajal Samuel a Stefan s Corou ho musia vyslobodiť. Stefan na ulici zachráni dievča, ktoré chce Samuel zabiť. Ukáže sa, že Mary Jane je čarodejnica a práve ona s jej priateľmi môžu pomôcť zachrániť Damona, čo sa im aj podarí ale Samuela treba zlikvidovať. Samuel totiž chce srdce Mary Jane, ktoré je zlaté lebo je potom pôvodného salemu. A tak spoja sily s ďalšími čarodejnicami a útočia na Samuela. Podarí sa im ochrániť Mary Jace pred Samuelom a zabiť ho?

Na záverečný diel Stefanových denníkov som sa tešila ale možno som čakala trošku viac. Nejaký veľký epický záver! Skončilo to fajn, ale dalo by sa s tým pohrať, predsa len Damon a Stefan žijú ďalej viac ako storočie a naozaj si to užívajú. Táto časť sa mi páčila asi trochu menej od tých predošlých ale sú skvelé nové postavy ako Cora. Tá sa v tejto časti viac prejaví a ukáže svoju odvahu a chce pomôcť Damonovi a Stefanovi stoj čo stoj. Veľmi som si užila posledných kapitol, teda totálny záver medzi Corou, Stefanom a Damonom. Skvele to vymysleli a bol to super nápad. 

Štýl autorky je trochu divný. Niektoré časti sú úplne nezáživné a neviem čo si mám mysliť. Lebo podstata týchto kníh je fajn ale dalo by sa to aj zlepšiť a prejaviť viac emócii. Ale niektoré časti boli super, že som až oči otvárala, prečo sa museli stať. 
Obálky sú skvelé, seriálové motívy sú úžasné, lebo tie fotky sú v každej sérii perfektné, až na to že nechápem prečo tam je Elena, keď sa tam vôbec nevyskytuje. Ak chcete vedieť ako táto séria skončí určite si prečítajte aj záverečný diel!


Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Fragment!

1 komentár: