nedeľa 25. augusta 2013

RECENZIA: Gregg Olsen - Zrada

Autor. Gregg Olsen
Originálny názov: Betrayal
Vydavateľstvo: Fortuna Libri
Počet strán: 280
Rok vydania: 2013
Séria: Prázdna rakva
Hodnotenie na Goodreads: 3.85
Hodnotenie: 5/5

Anotácia: Stalo sa to veľmi rýchlo, ako to už pri hrozných veciach býva. Nikdy neberte vraždu naľahko... K Olívii sa priblížila čepeľ noža a zapichla sa jej do hrdla. Vrazila doň prudko a zúrivo. Iba vrah poznal jej posledné slová. 
Strašne to bolí!
Keď na večierku ktosi na smrť dobodá Olíviu Grantovú, študentku, čo prišla na výmenný pobyt, obvinenia sa mestečkom Port Gamble šíria rýchlejšie ako najpopulárnejšie správy na Twitteri. Takmer všetci ukazujú prstom na Briannu, ktorú mnohí pokladajú za falošnú priateľku, a na jej hlúpeho chlapca Drewa. Čisté svedomie však nemá ani Beth Leeová, samotárka, u ktorej Olívia bývala. Bethine najlepšie priateľky Hayley a Taylor Ryanové sa zložitým spôsobom pokúsia očistiť jej meno. Pritom však objavia hustú pavučinu šokujúcich tajomstiev o každej z nich.

Olivia Grantová je výmenná študentka z Anglicka, ktorá prišla do Port Gamble. Na Halloweenskej párty jej najlepšej kamarátky Brianny ju niekto surovo zavraždí. Mestečko Part Gamble zostáva v šoku. Brianna s priateľom Drewom sú v šoku tiež, ale keďže utečú z mesta stávajú sa z nich hlavní podozriví. Hayley a Taylor Ryanové sa snažia pomôcť Beth, ich priateľke, u ktorej Olivia bývala a tiež ju považujú za podozrivú. No vražda sa opakuje a prípad sa zamotáva. Hayley a Taylor musia pátrať ďalej a čo najskôr, kým vrah opäť zaútočí. 

Musím uznať, že Zrada sa mi páčila viac než Závisť, aj keď tá bola tiež výborná. Gregg Olsen má vycibrený štýl a jeho knihy sa mi veľmi páčia. Nejako prichádzam detektívkam a krimi na chuť... 
Milujem obálku, je nádherná a presne ukazuje mŕtve telo Olivie. Teším sa na ďalší diel z tejto série, dúfam, že v angličtine vyjde čo najskôr aby ho vydali aj u nás. 
Hayley a Taylor sú opäť na scéne a sú úžasné ako v prvom dieli. Fascinuje ma ich dvojičkovské puto. Je to také zvláštne, ale skvelé zároveň, obzvlášť to s tými pocitmi, že vedia, ako sa tá druhá cíti. Je mi ľúto Olivie, lebo si to nezaslúžila a zomrieť nemala. Ten vrah je totálny debil... Myslím, že Gregg Olsen vniesol sám seba do knihy v podobe otca Hayley a Taylor Kevina. Túto knihu vrelo odporúčam, lebo je to detektívka tak správne mixnutá paranormálom určená pre mladých! Určite radím prečítať si!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára