nedeľa 21. júla 2013

J. K. Rowling - Harry Potter a Tajomná komnata

Autor: J. K. Rowling
Originálny názov: Harry Potter and Chamber of Secrets
Vydavateľstvo: Ikar
Počet strán: 360
Rok vydania: 2001
Séria: Harry Potter
Hodnotenie na Goodreads: 4.25
Hodnotenie: 5/5

Anotácia: Dursleyovci boli v to leto takí odporní, že Harry Potter sa už nevedel dočkať, kedy sa vráti do čarodejníckej školy. Jedného dňa sa v jeho izbe objavilo čudné, zlomyseľné stvorenie. Volalo sa Dobby a tvrdilo, že ak sa Harry vráti na Rokfort, hrozí mu smrteľné nebezpečenstvo.

A neklamalo. Keď Harry nastúpil do druhého ročníka, začali sa diať na škole tajuplné a hrôzostrašné veci. Niekto, lepšie povedané niečo začalo napádať rokfortských študentov a premieňať ich na kameň. Že by bol za tým Draco Malfoy, Harryho úhlavný nepriateľ? Alebo to má na svedomí ten, koho na Rokforte najviac upodozrievajú - samotný Harry Potter...?

Dursleyovci lezú Harrymu toto leto poriadne na nervy.  Priatelia mu neposielajú listy a zničoho nič sa mu v izbe zjaví domový škriatok Doby, ktorý mu nechce dovoliť vrátiť sa na Rokford a dostane ho do poriadnych problémov. Našťastie sa pri jeho okne objaví lietajúce auto, ktoré nešoféruje nikto iný ako Ron, Fred a George Weasleyovci.  Harry spozná celú Weasleyovskú rodinu a spoločne idú na náštupište 9 a 3/4. No keď Harry s Ronom chcú prejsť na nástupište, zistia, že nemôžu prejsť a zmeškajú vlak. PReto použijú lietajúce auto a chcú vlak dohoniť a nakoniec doletia až do Rokfortu. Začína sa ďalší školský rok a majú nového profesora Obrany proti čiernej mágii. Na škole sa začnú diať podivné veci - skamenení študenti a desivé nápisy. Tajomná komnata je otvorená a iba Harry ju za pomoci Rona a Herminony môže zachrániť.

Okej ja viem, že je to zbytočne dlho napísané, lebo všetci vieme,  o čom to je.  Ale k veci, táto časť je moja najmenej obľúbená a ani sama neviem prečo. Proste ma prvých pár kapitol moc nebaví aj keď sú dobré. Proste lietajúce auto nie je môj štýl a celá tá vec s hadmi tiež.  Po príchode na Rokfort sa mi to už páči, lebo už zase úradujú známe trojka Harry, Ron a Hermiona :-). 
Lockhart je debil od prvej scény som ho nemala rada. A mám taký pocit, že je horší než žena, lebo trávi pred zrkadlom naozaj veľa času :-). Zaujímavé je, že ten herec, čo ho hral bol nominovaný na 5 Oscarov.
A milujem vrešťadlo, čo dostal Ron. To viem celé naspamäť :-). 
Odporúčam vám prečítať si túto knihu, lebo príhody Harryho Pottera sú nesmrteľné :-). 

3 komentáre:

  1. Mne sa tento diel veľmi páčil a film asi ešte viac hlavne to s týmy hadmi a keď sa objaví Voldy 8_) moja srdcovka 8P ja ani nemám neobľúbený diel 8)

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Harry ♥ aj keď túto časť ani ja veľmi nemusím :)

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Milujem asi túto časť :) Patrí medzi moje obľúbené :) Ani neviem prečo asi preto že som srdcom Slizolinčanka :D Páčia sa mi všetky tie veci hady sú proste moje! :) Jo, ford anglia moc teda nemusím ale páči sa mi že je mágia aplikovaná do tých muklovských vecí. :) Je to zaujímavé.

    OdpovedaťOdstrániť