pondelok 17. júna 2013

RECENZIA: Gabriella Poole - Akadémia temna 3: Rozdelené duše

Autor: Gabriella Poole
Originálny názov: Darke Academy: Divided Souls
Vydavateľstvo: Fragment
Počet strán: 278
Rok vydania: 213
Séria: Akadémia temna
Hodnotenie na Goodreads: 3.71
Hodnotenie: 4/5

Anotácia: Tretí diel napínavej tajomnej série. 
Smrť prenasleduje Darkovu akadémiu aj do starobylého mesta Istanbul, kam sa tento semester presťahovala.Štipendistka Cassie Bellová je ohromená krásou mesta, ale nemá čas si ju vychutnávať. Zmieta sa medzi starou láskou a novým vzťahom. Musí si vybrať medzi privilegovaným svetom Vyvolených a oddanosťou k svojim najlepším priateľom. Cassie stojí pred osudovým rozhodnutím, ktoré jej môže zmeniť život raz a navždy. Medzitým sa mestom prikráda vrah a podozrenie môže padnúť na kohokoľvek.

Darkova akadémia sa presúva do Istanbulu. Cassie Bellová už patrí medzi plnohodnotných členov Vyvolených. S Isabellou sa od seba vzďaľujú práve kvôli Vyvoleným aj keď by mali držať spolu hlavne po rozchodoch s Jakom a Randžitom. Richard chce Cassie zbaliť no ona váha. Randžit jej sľúbi, že nájde spôsob aby mohli byť spolu.  Randžit zmizne a spolu s ním aj Jusuf a Michail. Isabella je čudná, stále s niekým potajme komunikuje a odsťahuje sa zo spoločnej izby. Nájdu sa mŕtvolu Jusufa a Michaila a vyzerajú presne ako Keiko po bodnutí nožom, ktorý má však Jake. Kto stojí za tajomnými vraždami? A kde je Randžit?

Zaujímavé... Táto časť sa mi páčila trošku menej ako predchádzajúci diel. Táto séria je taká trošku ťažšia na pochopenie. Keď ju čítam musím sa na ňu naozaj sústrediť, lebo môžem ľahko stratiť niť. Cassie sa mi páči ale iba občas. Niekedy je dosť zvláštna. Zato Isabella sa mi veľmi páči, ten jej postoj je super. Aj tá jej zanietenosť a láska k Jakovi. Milujem obálka, táto je trošičku strašidelná, teda tie oči. Teším sa na štvrtý diel, dúfam, že Fragment ho vydá čo najskôr - jej obálka je tiež krásna.  Vôbec neviem čo mám čakať od posledného dielu. Láka ma Randžit, chcem vedieť čo s ním bude. Lebo v tejto knihe mi ho bolo ľúto, lebo to nebola jeho vina. Teším sa na ďalší diel a záver série.  Dvojka mala dobré 4 hviezdičky, jednotka 3,5 a táto má 4 tiež aj keď trošku slabšie ako predchádzajúci diel. 
Tento diel vám odporúčam a ja hodnotením túto knihu 4/5.

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Fragment!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára