piatok 14. júna 2013

RECENZIA: Gabriella Poole - Akadémia temna 2: Nebezpečné putá

Autor: Gabriella Poole
Originálny názov: Darke Academy: Blood Ties
Vydavateľstvo: Fragment
Počet strán: 272
Rok vydania: 2012
Séria: Akadémia temna
Hodnotenie na Goodreads: 3.74
Hodnotenie: 4/5

Anotácia: Tento semester sa tajuplná Darkova akadémia sťahuje do New Yorku a Casie Bellová už nie je nevinný nováčik. Je silná, odhodlaná a skrýva svoje vlastné tajomstvá. Cassie bola totiž uvedená do sveta Vyvolených a musí sa vyrovnať so svojimi ohromujúcimi schopnosťami, nebezpečným milostným vzťahom a zlovoľným duchom vo svojom vnútri, ktorý si žiada potravu. Keď sa vráti starý nepriateľ a prahne po pomste, Cassie spadne na samotné dno. Zachráni svojich priateľov od strašného osudu, ktorý ich čaká alebo ich zničí, aby spasila samú seba?Kdekoľvek sa objaví Darkova akadémia, tam je smrť veľmi blízko...

Darkova akadémia sa presúva do New Yorku. Cassie Bellová aj jej duch Estelle sa vracajú tiež. S Randžitom verejne priznávajú svoj vzťah, čo ľudí naozaj prekvapuje. Cassie sa však nechce kŕmiť, no musí a preto si berie energiu od Isabelly, ktorá jej to dovolí. No Jake sa to nesmie dozvedieť. Cassie má nevysvetliteľné schopnosti a keď v Carnegie Hall stretne Katerinu vybuchne. Kvôli tomuto incidentu si ju predvolá Rada starších. Randžit má ísť s ňou ale neobjaví sa a musí ísť sama. Rada ju chce uvrhnúť do Ústrania. Rada tiež súdi Jaka a odsúdi ho do Ústranie, no vodkyňa hnutia Brigitte, ktorá je mamou Kateriny ho chce uvrhnúť do Živej hliny. Podarí sa Cassie zachrániť Jaka a urovnať vzťah s Radžitom? 

Naozaj dobré. Určite sa mi to páčilo viac, ako prvý diel. Cassie, no čo ja viem. Nie je to postava, ktorú by som zbožňovala. Skôr sa mi páčil Randžit, ale potom ma vytočil. A zase Richarda rada nemám ale zachoval sa naozaj pekne.  Ale tá obálka je úžasná. Ten New York v pozadí... ááá. Táto séria nepatrí medzi najlepšie ale páči sa mi, lebo je originálna, svojská a nápad akadémie, ktorá sa presúva po svete a je tam Spolok Vyvolených je naozaj super. Asi keby to bolo lepšie napísané, bol by to trhák.

Vrelo vám túto knihu odporúčam, je naozaj dobrá a bude sa vám páčiť :-).

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Fragment!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára