streda 29. mája 2013

RECENZIA: Cynthia Handová - Zasvätená


Autor: Cynthia Hand
Originálny názov: Hallowed
Vydavateľstvo: CooBoo
Počet strán: 341
Rok vydania: 2013
Séria: Nadpozemská (#2)
Hodnotenie na Goodreads: 4.24
Hodnotenie: 5/5

Anotácia: Clara sa vzoprela svojmu poslaniu a rozhodla sa z horiaceho lesa zachrániť Tuckera. Odhalí však Christianovo tajomstvo: je tiež anjelom. Spojenie medzi Clarou a Christianom sa prehlbuje, ako keby ich k sebe viazalo osudové puto. Clara ale ľúbi Tuckera a rozhodne sa s ním zostať. Situáciu zhoršuje nová vízia, v ktorej sa Clara so svojimi blížnymi ocitá na pohrebe – zúfalo sa snaží zistiť, koho stratí. Je možné zmeniť budúcnosť? Zachrániť toho, kto má zomrieť? Je možné beztrestne odmietnuť splnenie poslania? Dokáže Clara bojovať s Čiernym krídlom, ktorý ju sleduje a zahaľuje svojím nekonečným smútkom? Bude konečne Clara zasvätená do tajomstiev vlastného osudu, dozvie sa od svojej mamy všetko, čo jej zatiaľ bolo zatajované? Clara musí byť statočná – temné sily sú stále nablízku...

Clara miesto Christiana zachránila z požiaru Tuckera. Christian je tiež anjel a jeho spojenie s Clarou sa prehlbuje a začínajú si byť blízky. Clara má novú víziu, kde nie je Tucker, všetci sú v čiernom a Christian je však tam. Clara si myslí, že musí chrániť Tuckera lebo môže zomrieť. No mýli sa. No Clara sa naozaj musí s niekým rozlúčiť. Objaví sa tam Claryn a Jeffreyho otec a zistia, že nie sú tými kým si mysleli že sú. Claru mätú jej city, miluje Tuckera ale zároveň ju to priťahuje ku Christianovi. A navyše Samjeeza je späť a chce pomstu. Kto z blízkych opustí Claru? Podarí sa poraziť Samjeezu? Vydrží jej láska k Tuckerovi alebo budú city ku Christianovi silnejšie?

Úžasné! Táto séria skvelá a jedna z najlepších z anjelskej tematiky. Neviem sa dočkať tretej časti, dúfam, že vyjde čo najskôr. Čítala som aj tú nezverejnenú kapitolu, ktorá bola dobrá ale nič také závažné tam nebolo.  Páčila sa mi postava Clarynho otca, ktorý bol taká svetlá postava, ktorá ako keby dodávala nádej. Táto časť bola trošku slabšia než tá prvá ale aj tak sa mi páčila. Postavy boli perfketné, Clara, Tucker, Christian, Wendy - tá si síce až tak veľa priestoru nemala, skôr tam bolo viac Angely. Christian sa mi začal páčiť trošku viac ako v prvej časti, čo je super ale stále som team Tucker :-). Rozmýšľam čo bude v záverečnom dieli a neviem sa k tomu dokopať. Milujem obálky tejto série a je mi ľúto, že ju nemám doma. Určite vám túto knihu odporúčam, je skvelá :-). 

1 komentár: