pondelok 8. apríla 2013

RECENZIA:Beth Revisová - Milion sluncíAutor: Beth Revisová
Originálny názov: Million suns
Počet strán: 368
Vydavateľstvo: CooBoo
Rok vydania: 2012
Jazyk: CZ
Hodnotenie: ****

Anotácia:

Sú to už tri mesiace, čo bola Amy odpojená. Kam sa pozrie, všade steny, už tri mesiace. Syn sa ujal velenia lodi a rozhodol sa skoncovať s Phydusom a prestať svojim ľuďom klamať. Lenže ani on nepozná celú pravdu, a keď spolu s Amy začínajú zisťovať, čo všetko im zatiaľ zostalo utajené, je jasné, že majú pred sebou dlhú cestu, na ktorej si každý krok musia tvrdo vybojovať. Ako to bude ďalej s Loďou medzi hviezdami?

Amynim každodeným rituálom sa stala návšteva svojich rodičov kriocentre. Syn sa zase pokúša dať Loď do poriadku, predísť revolúcii, vzbure, ale moc sa mu to nedarí. Ľudia umierajú a loď sa pomaly rozpadá. Svitne však nádej, nájdu pár indícií, ktoré ich dovedú do neznámych kútov Lode a objavia skryté tajomstvá. Aj keď sa nakoniec všetko zvrtne a myslia si, že už nie je šanca, potom nájdu rezervný plán Lode.

A zase tu máme úžasné pokračovanie knihy Naprieč vesmírom, ktoré ma zase ohúrilo svojou odlišnosťou. Musím sa priznať, že na začiatku mi to prišlo trošku nudné, ale som rada, že som to dočítala, pretože to bolo vážne úžasné a nemôžem sa dočkať keď si kúpim ďalšiu časť.
Ak ste čítali prvú časť a páčilo sa vám to, pripravte sa na to, že túto časť budete milovať. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára