utorok 23. apríla 2013

RECENZIA: Becca Fitzpatricková - Ticho


Autor: Becca Fitzpatricková
Originálny názov: Silence
Vydavateľstvo: Egmont
Počet strán: 416
Rok vydania: 2012
Séria: Hush Hush #3
Hodnotenie: 5/5

Anotácia: Nedorozumenie medzi Patchom a Norou je zažehnané. Spoločne prekonali tajomstvo zviazané s Patchovou temnou minulosťou, zmierili dva doteraz nezmieriteľné svety a čelili bolestným skúškam viery a nádeje. To všetko pre lásku, ktorá má silu prekonať hranice medzi nebom a zemou. Patch a Nora, vyzbrojení len svojou bezpodmienečnou dôverou k tomu druhému, sa vrhajú do zúfalého boja a pokúšajú sa zastaviť zločinca, ktorý má moc navždy zničiť všetko, o čo sa snažili, dokonca aj ich vzájomnú lásku.

Noru unesú neznámy ľudia a Patch im dovolí odtrhnúť mu krídla ak ju vrátia. Dohodnú sa, že ju vrátia až na začiatku nového školského roka a Patch im musí nosiť novinky spomedzi padlých anjelov. Únoscovia Noru vyhodia na cintoríne kde ju nachádza správca. Nora si nič nepamätá vôbec nič z posledných mesiacov a ani mesiace predtým. Jej mama sa zatiaľ dala dokopy s Hankom Millerom, otcom jej úhlavnej nepriateľky. Mama ju prinúti ísť na spoločnú večeru, z ktorej ujde a zamotá sa do potýčky padlých anjelov a nefilov. Zachráni ju tajomný Jev, ktorý tvrdí že sa poznali ale veľmi jej ublížil a tak sa už nestýkajú. Snaží sa na neho zabudnúť ale  zistí, že patrí do sveta nefilov a padlých anjelov, lebo Jev je Patch,  ex-priateľ a je dcérou Hanka Millera, nefila známeho ako Čierna ruka. Práve ona Noru uniesol a jeho nefilská armáda mu má pomôcť zvrhnúť padlých anjelov. Patch a Nora sa k sebe vracajú a podarí sa im zvrhnúť Hanka zničiť ho.  Nora ako jeho dcéra musí viesť jeho armáda a rozpúšťa ju.

Tretia časť Hush Hush bola skvelá!. Ako z Crescenda si nepamätám skoro nič, asi je to tým, že som ho čítala už strašne dávno ale trojkou som si na čo si spomenula. Patch je proste skvelý a úžasný chlap, viete čo tým myslím :-). Neviem sa dočkaj záverečnej časti ale keďže naša knižnica to je niečo spomalené tak si ešte počkám. Veľmi sa mi páči pár Nory a Patcha, oni sú taký protiklad ale veľmi ich niečo priťahuje a zároveň sa dopĺňajú. Myslím, že Becca Fitzpatricková vytvorila skvelú sériu! Túto knihu vám veľmi odporúčam, je skvelá! P&N :-)

1 komentár:

  1. Už rok sa chystám na túto sériu a nejako ma ešte obchádza aj spolu s Pádom 8D ale raz sa k nej hádam dostanem, len pri anjeloch to je u mňa také, že moc ich nemusím. Ale Záblesk aj sériu Nadpozemská milujem napríklad. Takže asi závidí od toho v akej budem nálade a či to pre mňa nebude ďalší Twilight, kt. mám paradoxne rada, ale ďalší už nemusím 8D

    OdpovedaťOdstrániť