utorok 9. apríla 2013

RECENZIA: Amanda Hockingová - Dedička

Autor: Amanda Hockingová
Séria: Trylovia (1/3)
Počet strán: 312
Vydavateľstvo: Fortuna Libri
Rok vydania: 2012
Hodnotenie: *****


Anotácia:


Prvá časť novej čarovnej trilógie o Tryloch!
Keď mala Wendy Everlyová šesť rokov, jej matka sa ju pokúsila zabiť, lebo bola presvedčená, že je obluda. O jedenásť rokov Wendy zistí, že mama možno mala pravdu. Nie je tá, za koho sa považovala, a celý život sa jej rozpadá – a to všetko spôsobil Finn Holmes.

Finn je tajomný chlapec, ktorý ju ustavične sleduje. Po každom stretnutí s ním je Wendy vykoľajená, a nesúvisí to iba s jeho príťažlivosťou, ktorú si nechce pripustiť. Onedlho sa však Wendy dozvie pravdu o svojom pôvode: je podhodenec. Hneď po narodení ju vymenili za iné dieťa a Finn ju prišiel odviesť do jej skutočného domova – do kráľovstva Trylov hlboko v horách.
Wendy sa vyberie na cestu do čarovného sveta, o existencii ktorého ani netušila. Je krásny i desivý zároveň a Wendy sa preň musí vzdať starého života a vyrovnať sa s tým, čo ju čaká.

Ak ste si hneď pod pojmom trolovia predstavili malé zelené obludy, nemusíte sa báť v tejto  knihe je to úplne inak. Fantastický a zároveň romantický príbeh o Trilskej princeznej vás tak strhne, že ho prečítate behom jedného dňa, ako ja. Táto spisovateľka nám ukázala aký môže byť knižný svet nepredvídateľný. Strhujúci, vášnivý a neúprosný príbeh vás tak pohltí, že nebudete môcť odolať a budete ho musieť dočítať do konca. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára