štvrtok 28. marca 2013

RECENZIA: Sherrilyn Kenyonová - Nočné slasti

Autor: Sherrilyn Kenyonová
Originálny názov: Night pleasures
Vydavateľstvo: Ikar
Počet strán: 304
Rok vydania: 2007
Séria: Temní lovci
Hodnotenie: 5/5

Anotácia: Amandin fádny život sa rozplynie v okamihu, keď sa rozíde so snúbencom a ponorí sa do sveta upírov a démonov. Z bezvedomia precitne v uzamknutej izbe bez okien, pripútaná k mužovi jej snov, ktorý je, ako sa zdá, svetloplachý. Tajomný Kyrian však Amandu neodolateľne priťahuje. Navyše tvrdí, že je iný ako všetci nesmrteľní a ona jediná mu môže pomôcť splniť jeho poslanie...

S Amandou Deverauxovou sa rozišiel priateľ. Po ťažkom rozchode ide vyvenčiť sestre psa, keď ju pred domom niekto omráči a odvlečie. Prebudí sa pripútaná k nádhernému neznámemu. Keď sa neznámy preberie, zistia, že ich zajal démon Demetrion. Ukáže sa, že neznáme sa volá Kyrian a je upír - temný lovec. Obchod to k tomu druhému veľmi priťahuje a musia sa veľmi krotiť aby sa na seba nevrhli. Nemôžu opustiť budovu lebo Kyriana by spálilo slnko. Kyrian zavolá priateľovi Tatovi, ktorý ho dostane z budovy vo vaku na mŕtvoly. V nemocnici počkajú do večera a odtiaľ odídu k Amandiným priateľom. Keď k prídu k Julianovi a jeho žene, pomôžu im zbaviť sa pút a zistia, že Kyrian a Julian sa poznajú už 2000 rokov. Kyriana odchádza aby nabral sily a hľadal Demetriona, no požiada Juliana aby postrážil Amandu a ráno nájdu v kuchyni plnú kopu darov od Kyriana. Amanda odchádza do práce a pri odchode má malú roztržku s bývalým priateľom, keď sa objaví Kyrian, vrúcne ju pobozká a odídu do Kyrianovho sídla. Tam sa na seba vrhnú a po úžasnom milovaní Kyrian stratí svoje sily a na pár hodín je bezmocný. Len čo sa mu vrátia sily vydá sa hľadať Demetriona. Ten zatiaľ unesie Amandu a presvedčí ju aby Kyriana oslabila sexom. Amanda to spraví ale vie čo robí a vráti mu dušu, lebo iba upír s dušou môže Demetriona poraziť čo sa mu aj podarí a Kyrian zostáva človekom.

Milujem upírov! Naozaj zaujímavý kniha a autorka sa nebabrala so zbytočnými opismi a úvodmi ale rovno vás stiahne do deja, čo sa mi veľmi páčilo. Kyrian je úplne úžasný chlap a je neskutočne sexy! Určite si chcem prečítať aj ďalšie knihy od autorky lebo ja som na upíroch závislá. Knihu odporúčam skôr starším osobám lebo je tam trošku dosť erotična ale určite by som knihu neodporúčala túto knihu starým babkám, to by bolo moc. (Lebo po mne si ju v knižnici požičala jedna staršia babka, no ma skoro porazilo!) Odporúčam hlavne ženskému osadenstvu, prídete si na svoje!


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára