sobota 16. marca 2013

RECENZIA: L. J. Smith - Ríša temnoty: Prekliate sestry


Autor: L. J. Smith
Originálny názov: Night world 2: Daughters of darkness
Vydavateľstvo: Fragment
Počet strán: 247
Rok vydania: 2013
Séria: Ríša temnoty
Hodnotenie: 4/5

Anotácia: Tri upírske sestry už nebaví život na izolovanom ostrove a rozhodnú sa utiecť. Chcú žiť rovnako ako ich teta a živiť sa výlučne zvieracou krvou. Za porušenie prísnych zákonov ich však čaká trest, ktorý príde vykonať ich brat Ash. Lenže vo chvíli, keď sa jedna zo sestier zamiluje do ľudského chlapca a Ash stretne medzi smrteľníkmi svoju spriaznenú dušu, nie je už pre nikoho cesta späť. Ríša temnoty má svoje pevne stanovené pravidlá, a kto ich nedodrží, bude za to kruto pykať. Prečo musela zomrieť teta upírskych súrodencov? Majú šancu odhaliť pravdu a zachrániť si život?

Tri upírske sestry jarabina, Haja a Nefrit utekajú o ostrova, svojho domova, ku tete Opal, ktorá odtiaľ ušla tiež. Svoju tetu však nachádzajú mŕtvu. Keď ju v noci zakopávajú uvidí och suseda Mary-Lynnette, ktorá občas Opal pomáhala. Mary-Lynnette s bratom Markom sa rozhodnú rozlúštiť záhadu a zistia, že sestry sú upírky, tetu našli mŕtvu a ich brat Ash ich hľadá aby ich priviedol naspäť na ostrov. Navyše Mark a Nefrit sú spriaznené duše. Mary-Lynnette a Ash sú spútaný putom tiež. Musia zistiť kto zabil Opal a tiež kto stojí za zvláštnymi udalosťami. Začnú podozrievať Jeremyho, kamaráta Mary-Lynnette. Zistia sa, že je vlkolak, no tvrdí že nič nespravil a veria mu. Keď sú Ash s Mary-Lynnette na prechádzke a bozkávajú sú, Jeremy ich napadne a Asha omráči. Mary-Lynnette sa s ním snaží bojovať a vyláka ho do horiaceho auta a Jeremy zomiera. Ash s Mary-Lynnette do domu a pochovávajú Jeremyho k  Opal. Ash musí načas odísť aby zariadil aby sestry mohli zostať a on aby sa mohol vrátiť k Mary-Lynnette.

Druhá časť Ríše temnoty sa mi páčila trochu menej ako prvá. Dobrá správa je, že sa mi začal páčiť Ash, lebo na konci prvej knihy som ho priam neznášala. Najprv som si myslela, že Ash bude po celý čas zlý ale putom medzi ním a Mary-Lynnette ma Smithová prekvapila. Pôvodne som si myslela, že kniha bude o Poppy a Jamesovi a bude pokračovať na príbeh prvej knihy a trochu ma to sklamalo. Kniha bola napriek tomu veľmi dobrá, hlavne druhá polovica a veľmi sa teším na ďalšie diely.

Za poskytnutie recenzného výtlačku ďakujem vydavateľstvu Fragment. 

2 komentáre: