utorok 19. februára 2013

RECENZIA: Anthony Horowith - Stormbreaker

Autor: Anthony Horowitz
Originálny názov: Stormbreaker
Vydavateľstvo: Mladé letá
Počet strán: 204
Rok vydania: 2006
Séria: Alex Rider
Hodnotenie: 4/5

Anotácia: Autor vytvoril sériu napínavých špionážnych príbehov, ktoré spája postava 14-ročného Alexa Ridera. Po tragickej smrti rodičov a strýka sa dostáva do neuveriteľnej spleti záhadných a nebezpečných situácií a v tajnej službe bojuje proti zloduchovi, ktorý ohrozuje svet. 

Napínavá zápletka a rýchle plynúci dej vás bude držať v napätí až do konca. 

Alex Rider žije po smrti rodičov so strýkom Ianom. Po jeho tragickej smrti ho vyhľadá šéf banky, v ktorej pracoval. Prezradí mu, že jeho strýko bol špión, ktorého zabili na misii. Blunt ho vydiera internátom a vysťahovaním jeho domácej Jack, ak sa tiež nestane špiónom a nedokončí misiu. Alex sa podvolí a je poslaný na výcvik. Po výcviku je vyslaný na nebezpečnú misiu do továrne Harolda Sayla na výrobu počítačov Stormbreaker, ktoré Sayle daroval každej škole v Anglicku. Alex pátra po dôkazoch no Saylovi nohsledi pán Grin a Naďa Voleová ho stále majú na očiach. Nevzdáva to a zisťuje, že v každom počítači je vírus na smrteľnú chorobu. Musí zastaviť slávnostné spustenie počítačov a tak vtrhne a úspešne spusteniu zabráni. Herold Sayle sa mu však chce pomstiť a zabiť ho, no pomôže mu osoba od ktorej by to nik nečakal, Jasen Gregorovič, vrah jeho strýka Iana. 

Na túto knižku som narazila v knižnici a keďže som videla film so sexy Alexom Pettyferom, požičala som si ju. Musím uznať, že to bola dobrá kniha aj keď sa od filmu líšila. Odporúčam mladším čitateľom ale aj mne páčila a chystám si prečítať aj druhý diel s názvom Point Blanc. Odporúčam :-).
1 komentár: