piatok 11. januára 2013

RECENZIA: L. J. Smith - Stefanove denníky 3: Pomsta


Autor: L. J. Smith (ghost author)
Originálny názov: The Craving
Vydavateľstvo: Fragment
Počet strán: 232
Rok vydania: 2012
Séria: Stefanove denníky
Hodnotenie: 4/5

Anotácia: Stefan uteká z New Orleans do New Yorku pred Damonom, aj pred životom, ktorý tam viedol. Skrýva sa v Central parku, kde jedného dňa nájde zakrvavenú mladú ženu. Zachráni jej život a odvedie ju domov, kde ho prijmú ako člena rodiny. Jej rodina je veľmi zámožná. Neskôr zisťuje, že to nastražil Damon. Ovplyvnil rodinu, aby Stefana prijala a donúti ho, aby sa s mladou ženou oženil, zatiaľ čo sám, vydávajúc sa za grófa, sa ožení s jej sestrou.

Stefan uteká z New Orleans do New Yorku pred Damonom a pred životom, ktorý tam viedol. Ukrýva sa v parku a jeden večer pri love narazí na krvácajúcu dievčinu Bridget. Pomôže jej a odprevadí ju domov. Jej rodina sa mi zavďačí a nechá ho u nich, pozvú ho na večierok. No natrafí tam na známu tvár svojho brata, ktorý predstiera, že je taliansky gróf Damon DeSangue. Prinúti Stefana aby požiadal o ruku Bridget a ona požiada o ruku jej staršiu sestru Lydiu. Následne sa vezmú, no keď sa bratia vrátia naspäť do domu nájdu celú rodinu Sutherlandovcov okrem Margaret, najstaršej dcéry a čarodejnice. Následne ich nájde a zajme Klausov nochsled Lucius. Zajme tiež Lexi, ktorá hľadá Stefana. Podarí sa im ujsť a idú na loď, ktorá je na ceste do Európy.

Tretie pokračovanie Stefanových denníkov som zhltla v jedno piatkové popoludnie spolu so štvrtkou. Fajn knižk,y taký oddych. Nič nečakané tam moc nenájdete, ale je to fajn a pekná knižka. Určite vám túto knižku a aj celú sériu odporúčam.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára