štvrtok 24. januára 2013

RECENZIA: Gregg Olsen: Závisť


Autor: Gregg Olsen
Originálny názov: Envy
Vydavateľstvo: Fortuna Libri
Počet strán: 288
Rok vydania: 2012
Séria: Prázdna rakva
Hodnotenie: 4/5

Anotácia: V noci, keď zomrela Katelyn, sa začalo niečo, čo všetko zmenilo. ÚPLNE VŠETKO.

Zlo máva rozličnú príchuť - od horkej až po zradne sladkú. V deň svojej smrti sa to dozvie aj tínedžerka Katelyn. V jednej chvíli je deprimovanou smoliarkou, v nasledujúcej už leží na pitevnom stole z nehrdzavejúcej ocele. Pohľad má sklený, pokožku stuhnutú.

Bola to SAMOVRAŽDA? VRAŽDA? KTO JE NA VINE?

Keď dvojčatá Hayley a Taylor Ryanové odhalia pravdu, zistia, že je oveľa znepokojujúca, ako si doteraz predstavovali. Zároveň odkryjú aj ďalšie tajomstvo týkajúce sa ich minulosti.

Román Závisť je inšpirovaný skutočným zločinom. Išlo o kyberšikanu. Toto realisticky napísané dielo predstavuje prvý zo série hrôzostrašných románov, pri ktorom vám celkom isto naskočia zimomriavky.

Údajná samovražda mladej Katelyn otriasla celým mestom. Dvojčatá Taylor a Hayley Ryanové si však nemyslia, že Katelyn by sa zabila a preto sa rozhodnú pátrať. Zisťujú, Katelyn si písala cez internet na anonymnom chate s chalanom. No ten chalan bol vymyslený a bol to vtip jej najlepšej kamarátky a jej mamy. Brat jej najlepšej sa pokúša s Katelyn spojiť a povedať jej, že ju má rád no keď vylezie do jej izby a Katelyn sa kúpe a zabije ju elektrický prúd.
Pri tomt o pátraní dvojčatá však zistia aj niečo zvláštne a to svoju zvláštnu schopnosť.

Také príjemné detektívne čítanie. Ja proti detektívkam nič nemám aj keď to nie je môj obľúbený žáner. Rada si prečítam pokračovanie, ktoré vychádza pod názvom Zrada 25. 2. 2013. Inak to bol veľmi zaujímavý nápad, predsa len tínedžerka ktorá trpí seba poškodzovaním  a zomrie, je jasné, že každého napadne samovražda. Určite túto knižku odporúčam mladším čitateľom, tak 13-14 rokov je ideálny vek. Inak fajn knižka na spestrenie voľného času.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára