utorok 22. januára 2013

RECENZIA: Colleen Houcková: Tigrova misia

Autor: Colleen Houcková
Originálny názov: Tigre's Quest
Vydavateľstvo: CooBoo
Rok vydania: 2012
Počet strán: 480
Séria: Tigria sága
Hodnotenie: 5/5

Anotácia: Kelsey sa podarilo pomôcť zakliatym tigrím bratom prekonať prvú skúšku na ceste za ich vyslobodením. Na konci prvého dobrodružstva sa však rozhodla vrátiť sa z Indie domov, aby dopriala pokoj sebe a slobodu milovanému Renovi. Bolo jej rozhodnutie správne? Doma začne Kelsey chodiť na vysokú a taktiež je pozývaná na rande. Ktorý chlapec sa však môže prekrásnemu indickému gentlemanovi rovnať...? Zatiaľ sa niekde vo svete chystá šialený Lokeš znova udrieť a získať cenné medailóny začarovaných bratov.

Kelsey sa vrátila do Oregonu a odišla od Rena. Keď sa však vrátila čaká ju prekvapenie, vlastný dom, auto a štúdium na univerzite. Začína žiť životom študentky no stále zostáva v kontakte s pánom Kadamom. Stretáva sa s tromi chlapcami a skúša sa zamilovať do niekoho iné. Zatiaľ víťazí Li, jej učiteľ bojového umenia. NO keď sa na Vianoce objaví pred domom jej pestúnov Ren neodolá a vráti sa k nemu. Spoločne zisťujú informácie a trénujú. Z Indie k nim príde Renov brat Kišan aby mu pomohol ochrániť Kelsey pred Lokešom.
Keď zistia, že cih sledujú rozhodnú sa rýchlo odísť späť do Indie, no pri úteku na nich zaútočia a Rena zajmú. Kišan s Kelsey sa vrátia do Indie a spoločne začnú pátrať po druhom artefakte aby mohla pomôcť tigrím bratom. 
Kelsey s Kišanom sa vyberú do Himalají, kde sa nachádza artefakt, šatka ktorá odieva Indiu. Keď našli šatku rozhodnú sa nájsť Rena. Dostanú sa do sídla Lokeša kde sa im podarí s pomocou jedného kmeňa Lokeša poraziť a vyslobodiť Rena. Má to však len jednu výhradu, Ren si na Kelsey nič nepamätá.

Druhé pokračovanie skvelej série o zakliatych tigrích bratoch. Ja som zbláznená do tejto série a neviem sa dočkať trojky, ktorá má vyjsť niekedy v apríli tohto roka. Po dočítaní tejto knihy som začala strašne zúriť a vykrikovať, že ja toho Lokeša zabijem a že chcem tretí diel. Ja som bezpodmienečne zamilovaná Rena ale aj do Kišana lebo sú jednoducho sexy! Je to skvelá YA séria veľmi sa teším na Tigrovu plavbu lebo to bude pecka. Všetkým vám túto knižku odporúčam, je perfektná!

1 komentár: