štvrtok 24. januára 2013

Rebecca Jamesová - Krásna beštia


Autor: Rebecca Jamesová
Originálny názov: Beautiful malice
Počet strán: 232
Vydavateľstvo: Ikar
Rok vydania: 2010
Hodnotenie: 4 z 5 hviezdičiek


Sedemnásťročná Katherine sa rozhodla urobiť hrubú čiaru za svojou minulosťou, ktorá je bolestne spojená so znásilnením a zavraždením jej mladšej sestry Rachel. Presťahovala se do iného mesta, prihlásila sa do novej školy a dokonca si zmenila meno. Pozornosť okolia je to posledné, o čo teraz stojí. 


Ale osud býva nevyspytateľný a do jej života vstupuje Alice, najpopulárnejšie dievča na škole. Úžasná, okúzlujúca, extrovertná a zábavná - úplný opak novej Katherine. Proti všetkej logike sa z dievčat čoskoro stávajú najlepšie kamarátky a vďaka Alicinmu nákazlivému entuziazmu sa hlavnej hrdinke darí tlmiť bolestné spomienky na minulosť spojené s pocitom viny a užívať si život ako kedysi. To však ešte netuší, že i Alice má svoje tajomstvá. Oveľa čiernejšie, než si Katherine dokáže predstaviť. Pod trblietavým pozlátkom sa ukrýva sebecká, zlá a tiež nesmierne krutá Alice. Pripravte sa na strhujúce finále, ktoré vrhne na predchádzajúce udalosti úplne iné svetlo.

Katherine študuje na prestížnej škole v Sydney. Z neznámych dôvodov viditeľne nestojí o spoločnosť iných mladých ľudí. Až po konflikte so spolužiakom sa spriatelí s nádhernou, obletovanou Alice, ktorá ju zoznámi aj so svojím chlapcom Robbiem. Nikto netuší, aké strašné tajomstvo Katherine skrýva. Zásluhou nových priateľov však po dlhom čase opäť spoznáva radostnejšie stránky života, otvára sa pred svetom, je dokonca pripravená zabudnúť na výčitky svedomia. Čas však strháva masku aj z Alicinej tváre. Katherine na vlastnej koži spoznáva, aká krutá býva pomsta. Len čo sa pokúsi vylúčiť Alice z okruhu svojich blízkych, ohrdnutá priateľka zneužije dôverné informácie a znova rozrýva Katherinine hlboké rany na duši. A to je iba začiatok...

Prečítané za pár hodín. Podľa mňa taká priemerná kniha, ktorá zobrazuje krutú realitu života. Uvedomila som si, že také "beštie" bohužiaľ naozaj existujú. 

2 komentáre: