štvrtok 24. januára 2013

Lauren DeStefano - Pasca

Autor: Lauren DeStefano
Originálny názov: Wither
Séria: Záhrada večnosti
Vydavateľstvo: Fortuna libri
Rok vydania: 2012
Počet strán: 360
Hodnotenie: 6 z 5 hviezdičiekAnotácia: Čo keby ste presne vedeli, kedy zomriete? Vďaka modernej vede sa každý novorodenec stal tikajúcou genetickou bombou. Muži sa dožívajú dvadsaťpäť, ženy len dvadsať rokov. V tomto pochmúrnom prostredí zberači unášajú mladučké dievčatá, ktoré sú prinútené vstupovať do polygamných manželstiev, aby ľudstvo nevymrelo.

Zberači jedného dňa odvlečú šestnásťročnú Rhine Elleryovú, čím sa jej otvoria dvere do luxusného sveta najvyššej spoločenskej vrstvy. Hoci ju jej manžel Linden naozaj ľúbi a medzi ňou a jej sestrami manželkami sa vytvorí hlboký vzťah, Rhine má jediný cieľ – utiecť, nájsť svojho brata dvojča a ísť domov. Rhine však nebojuje len so stratou slobody. Lindenov otec naháňa strach a je posadnutý hľadaním protilátky na genetický vírus, ktorý má už o štyri roky zabiť jeho syna, a je pre to ochotný urobiť čokoľvek – aj zbierať mŕtvoly, aby na nich mohol robiť svoje experimenty. S pomocou Gabriela, sluhu, ktorý ju čoraz väčšmi priťahuje, sa pokúsi utiecť, aby tú trochu času, čo jej ostáva medzi živými, strávila na slobode.

Zaujímavý a dynamický príbeh. Bola som prekvapená akým štýlom života žijú, miestami mi to prišlo až bizardné, ale predsa ma to zaujalo. Až pri čítaní tejto knižky som si uvedomila v akej dobe žijeme my a nevedela by som si predstaviť žiť inak. Jednoznačne odporúčam, nemám naozaj žiadne výhrady a podľa mňa som dosť náročný čitateľ.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára