utorok 18. decembra 2012

RECENZIA: L. J. Smith - Stefanove denníky 2. Túžba po krvi


Autor: L. J. Smith (ghost writter)
Originálny názov: The Vampire Diaries: Stefan´s Diaries: Bloodlust
Vydavateľstvo: Fragment
Počet strán: 213
Rok vydania: 2011
Séria: Stefanove denníky
Hodnotenie: 5/5
           
Anotácia: Stefan a Damon sú teraz upíri a musia sa vyrovnať následkami svojho osudu. Mystic Fall´s už nie je pre nich bezpečným miestom. Aby unikli lovcom upírov, rozhodli sa uniknúť do New Orleans.
Damon stále smúti nad stratou Katherin, ale New Orleans ponúka množstvo neodolateľných pokušení. Stefan sa zamiluje do dievčaťa a jeho vôľa odolať túžbe po krvi je vystavená ťažkej skúške. Stretne skupinu upírov, ktorí ho naučia, ako prežiť a nezabíjať pri tom ľudí. Damon ide vlastnou cestou, čo mu však prinesie problémy. Zajme ho sadistický lovec upírov. Stefan vie, že musí svojho brata zachrániť.
Bude musieť obetovať svoju novú lásku, aby pomohol Damonovi?

Damona Stefan musia odísť z Mystic Falls a utečú to New Orleans. Damon stále smúti za Katherine, no Stefan si užíva novej sily a zamiluje sa do dievčaťa a túži po jej krvi. Je vystavený ťažkej skúške, no našťastie natrafí na skupinu upírov, ktorý mu pomôžu naučiť prežiť a nezabíjať. Damon kráča po vlastnej cest no keď ho zajme lovec upírov Stefan vie že musí zakročiť.

Stefanove denníky sú odlišné od originálnych Upírskych denníkov ale predsa sa každému páčia, lebo je tam ten sexi a nebezpečný Damon. Mne osobne sa tieto knihy veľmi páčia a už mám doma aj trojku a to už dlhšie len som ešte nemala čas ale určite cez prázdniny budú ďalšie recenzie. Vrelo vám túto knižku aj sériu odporúčam a myslím, že sa bude páčiť aj ľuďom, ktorým sa originálne knihy nepáčia. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára