pondelok 3. decembra 2012

RECENZIA: Cynthia Hand - Nadpozemská

Autor: Cynthia Hand
Originálny názov: Unearthly
Vydavateľstvo: CooBoo
Rok vydania: 2012
Počet strán: 372
Séria: Nadpozemská
Hodnotenie: 5/5


Anotácia: Clara je bytosť s anjelskou krvou. Má poslanie, ktoré sa jej po častiach zjavuje. Musí zachrániť neznámeho chlapca z horiaceho lesa. Netuší však, kto je ten chlapec a prečo ho má zachrániť. 
Po presťahovaní sa do nového mesta sa Clara zoznámi s Christianom, tajomným chlapcom z vízie. Christian je charizmatický, milý, veľmi pekný, ale má priateľku a tak si Claru sotva všimne. 

Podarí sa Clare splniť svoju anjelskú úlohu a vyhovieť tak svojej mame? Je Christian skutočne tou pravou láskou alebo len dobrým priateľom?

Clara si postupne zvyká v novom prostredí a zároveň objavuje záhadný svet anjelov. Zisťuje, čo všetko ešte o sebe a o ostaných nadpozemských bytostiach nevie – nie všetci sú totiž dobrí.


Šestnásťročná Clara je bytosť s anjelskou krvou, presnejšie je štvrtinový anjel. Už niekoľko mesiacov sa jej objavujú vízie s časťami jej poslania. Preto sa musia s mamou a bratom presťahovať do nového mesta. Tam sa stretne s Christianom, chlapcom z vízie, ktorému má pomôcť. Clare sa podarí nájsť priateľku Wendy a jej brata Tuckera. Neskôr sa spriatelí s Angelou, ktorá je polovičný anjel. Keď cez leto všetci odídu prázdninovať v meste zostane len Clara a Tucker, keď má Clara narodeniny Tucker ju zoberie na výlet a strávia spolu kopu času, keď medzi nimi preskočí iskra. Keď sa začnú bozkávať Clara dosiahne gloriolu Tuckera to vystraší a prestane sa s Clarou vídať.  Clara však Tuckovi všetko vysvetlí a pomeria sa. Keď nastane čas keď má Clara pomôcť Christianovi, Tucker sa nachádza na mieste lesného požiara, Clara sa rozhodne pomôcť mu. Ale musí sa vrátiť pre Christiana a zistí, že tiež anjelská bytosť. Koho si Clara vyberie? To zistíme keď vyjde dvojka.

Skvelá anjelská séria a určite sa teším na dvojku. Moc sa mi táto kniha páčila jednoducho som ju zhltla. Strašne sa mi páčila postava Clary, Tuckera a Angely. Jednoducho perfektná kniha!

1 komentár: