nedeľa 9. decembra 2012

RECENZIA: Alyson Noel - Žiara


Autor: Alyson Noel
Originálny názov: Radiance
Vydavateľstvo: Slovart
Počet strán: 200
Rok vydania: 2012
Séria: Život Riley Bloomovej
Hodnotenie: 3/5

Anotácia: Riley Bloomová opustila svoju sestru Ever (hlavnú hrdinku série Nesmrteľní) a svet živých a prešla na druhú stranu mosta do života po živote. Riley a jej pes Buttercup sa znovu stretávajú s rodičmi a udomácňujú sa v príjemnej, upokojujúcej smrti. Neznamená to však, že tu nemusí pracovať. Stane sa lovkyňou duší a s Bodhim sa vracia na Zem splniť svoju prvú úlohu, priviesť Žiarivého chlapca, ktorý už stáročia straší na zámku v Anglicku. Už mnohí sa pokúšali previesť ho cez most, no neuspeli. Až kým neprišla Riley...

Riley Bloomová zomrela a prešla na druhú stranu do života po živote. Riley so svojím psom Buttercupom sa udomácňuje a dostávajú svoju úlohu. Stáva sa lovkyňou duší a stretáva Bodhiho, ktorý ju má všetko naučiť. Keď sa vracia na Zem splniť svoju prvú úlohu má previesť na druhú stranu Žiarivého chlapca, ktorý straší na zámku v Anglicku už niekoľko storočí. Chlapca sa snažilo previesť už mnohí ale nikomu sa to nepodarilo, ale Riley to dokázala.

Prvá kniha, ktorú som čítala od Alyson Noel. Som celkom spokojná ale aj keď začiatok ma veľmi neoslovil. Ale určite si prečítam aj dvojku, ktorá vyjde budúci rok. A musím sa dostať k ´dalším knihám od tejto autorky ale nestíham a určite vám ju odporúčam. 
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára