utorok 6. novembra 2012

RECENZIA: L. J. Smith - Stefanove denníky 1: Zrodenie


Autor: L. J. Smithová
Originálny názov: Stefan's Diaries: Origins
Vydavateľstvo: Fragment
Séria: Stefanove denníky
Rok vydania: 2011
Počet strán: 247
Hodnotenie: 4/5


Anotácia: Ľúbostný trojuholník, ktorý pretrvá večnosť...
Ako sa to všetko začalo...

Píše sa rok 1864 a v Amerike zúri vojna Severu proti Juhu. Sedemnásťročný Stefan Salvatore však zvádza vlastný boj. Je zasnúbený s dievčaťom, ktoré nemiluje, a zaľúbi sa do záhadnej Katherine. Je to zvodná krásavica, no má jedno temné tajomstvo...
Stefanove denníky vychádzajú z populárneho televízneho seriálu, ktorý inšpirovala séria románových bestsellerov. Odhaľujú, čo sa v skutočnosti stalo medzi Stefanom, Damonom a Katherine – a ako sa vlastne začal ľúbostný trojuholník Upírskych denníkov.

Kde bol Stefan a Damon, predtým ako stretol Katherine? To nikto až doteraz nevedel a určite nikto nevedel, že Stefan bol zasnúbený a jeho snúbenicu zabila práve Katherine, ktorá ho chcela len pre seba. Zároveň ovládala Damona a nakoniec oboch premenila na upírov. Stefan v zúrivosti zabil svojho vlastného otca a donútil Damona premeniť aj keď to nechcel a vyprovokoval jeho napitie krvi.
Táto knižka nás oboznamuje históriu Stefana a Damona, ďalších postáv ako Katherine. Osobne som sa veľmi tešila na túto knihu, lebo som veľmi chcela vedieť čo bolo predtým než prišla Katherine, s tým, že Stefan bol zasnúbený ma autorka dostala. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára