štvrtok 29. novembra 2012

RECENZIA: Kiersten Whiteová - Niekto nie je bez viny


Autor: Kiersten Whiteová
Originálny názov: Supernaturally
Vydavateľstvo: Fortuna Libri
Rok vydania: 2012
Počet strán: 252
Séria: Paranormáli (Zlodejka duší)
Hodnotenie: 5/5


Anotácia: Evie konečne vedie normálny život, po ktorom vždy túžila. Prekvapí ju však zistenie, že byť obyčajná môže byť dosť nudné. Práve v okamihu, keď zatúži po starých dňoch v Medzinárodnej agentúre na kontrolovanie nadprirodzených bytostí, dostane šancu opäť pre ňu pracovať. V zúfalej túžbe odpočinúť si od neustálej normálnosti s tým súhlasí. Keď však jednu katastrofálnu misiu strieda ďalšia, začína rozmýšľať, či to bolo správne rozhodnutie.

A keď sa objaví jej bývalý priateľ z Ríše víl Reth a prezradí jej informácie o jej minulosti, Evie zistí, že sa schyľuje k boju medzi dvormi víl, ktorý by mohol vyústiť do chaosu celého nadprirodzeného sveta. A spornou víťaznou trofejou je ona sama...

Evie prestáva baviť viesť normálny život. A preto opäať začne pracovať pre MAKNAB, ale nepovie to Lendovi, ktorý to nakoniec zistí, keď sa zrazu objaví vo svojej izbe cez dvere, ktoré je otvoril Jack, ktorý sa vyzná na Chodníčkoch víl. Lend je sklamaný ale nakoniec Evie odpustí. No keď sa na večierku Evienej smrteľnej kamarátky Carlee objaví Jack, Evie ho musí odviesť no Jack ju zoberie do ríše víl, kde stretávajú Retha, ktorý ju odvedie k jej otcovi a prezrádza jej časti jej minulosti a kto sú rodičia a zisťuje, že je otec je víla a mama človek, no nemá žiadne vílie vlastnosti.  S Jacksom sa im podarí ujsť ale z Jacka sa vykľube jej nepriateľ, ktorý proti nej poslala upíra, sylfu a ďalšie nadprirodzené bytosti a nechá ju samu na Chodníčkoch víl. Evie sa našťastie podarí svojimi schopnosťami otvoriť bránu k sebe domov, kde ju už čaká Lend, Arriana, David a Raquel.

Skvelé pokračovanie skvelej jednotky! Pokračovanie Zlodejky duší bolo rovnako perfektné ako jednotka a nemohla som od knihy odtrhnúť oči, tak som ju zhltla za dva dni. Nemôžem sa dočkať trojky a dúfam, že sa k nej čo najskôr dostanem. A určite vám ju všetkým odporúčam!

1 komentár: