utorok 27. novembra 2012

RECENZIA: Kami Garciová & Margaret Stohlová - Nádherná temnota


Autor: Kami Garciová & Margaret Stohlová
Originálny názov: Beautiful Darkness
Vydavateľstvo: Ikar
Rok vydania: 2011
Počet strán: 344
Séria: Prekliati zaklínači
Hodnotenie: 5/5

Anotácia: Záhadné sny Ethana Wata sa stále viac menia na vízie, ktoré sa mu priamo pred očami zjavujú už aj pri plnom vedomí. Lena sa mu stále viac vzďaľuje a on netuší, čo sa s ňou vlastne deje. Bezmocne sleduje, ako mu láska preteká pomedzi prsty a uniká nevedno kam. Nechápe, že sa ho Lena snaží len chrániť. Pred temnými zaklínačmi, no i sama pred sebou. Zelená v jej očiach sa postupne mení na zlatú farbu zaklínačov a nikto netuší, či v nej nakoniec nevyhrá jej mocná matka.

Ethan preniká hlbšie a hlbšie do sveta zaklínačov, odhaľuje skryté pravdy a stáročia dobre skrývaný systém podzemných chodieb, ktorý sa nikde nezačína ani nekončí. Alebo azda áno? Nájde Ethan Veľkú bariéru na pokraji všetkých vecí? Podarí sa mu zachrániť Lenu pred ňou samou i pred jej vlastnou matkou? Zvíťazí v jej očiach zelená, alebo zlatá?

Lena sa po smrti strýka Macona čoraz viac uzatvára do seba a Ethana to trápi. Keď sa však v Gatline opäť objaví Ridley so svojím kumpánom Johnom, o ktorom nikto nič nevie Lena začne Ethana od seba odháňať. Ethan to nevzdáva a stále sa jej j snaží byť na blízku. Cez leto začína pomáhať tete Marian v knižnici, kde stretáva Liv, ktorá sa má stať budúcou strážkyňou. Spoločne sa prechádzajú tunelmi, roznášajú knihy a Liv mu vysvetľuje niektoré skutočnosti. Keď v Gatline nastanú Dušičky, Marian dá Ethanovi arcisvetlo. Ethan zistí, že to arcisvetlo bolo jej mamy, ktorá ho mala od Macona počas ich spoločnej minulosti keď boli zamilovaní. Lena ujde s Johnom a Ridley a hľadajú Veľkú Bariéru. Ethan, Liv a Link ich hľadajú a dostanú sa za nimi do Veľkej Bariéry a Ethanovi a Liv sa podarí z arcisvetla oslobodiť Macona, ktorý tam bol uväznený duchom Ethanovej mamy. Ethan, Liv a Link musia bojovať proti armáde krvilačných inkubosov, keď sa objaví maconova sestra Leah, Amma, Lenina stará mama, Arelia a Twyla aby im pomohli.

Táto kniha má totálna dostala, jednoducho mala zmysel od začiatku do konca a celá je perfektná!  Ten Dej bol perfektný, tie postavy boli dokonalé proste celá táto kniha je úžasná. Určite odporúčam každému a dúfam, že sa na Slovensku dočkám aj tretej časti, o ktorej zatiaľ nemáme žiadne informácie ale v češtine už vyšla.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára