nedeľa 11. novembra 2012

RECENZIA: Darren Shan - Lord Zarmut


Autor: Darren Shan
Originálny názov: Lord Loss
Vydavateľstvo: Slovart
Rok vydania: 2012
Počet strán: 265
Séria: Demonata
Hodnotenie: 5/5


Anotácia: Výstraha: príbeh tínedžera Grubbsa Gradyho naozaj nie je pre slabé povahy. Keby si Grubbs Grady mohol vybrať, prežíval by celkom iný život. On však nemá na výber. Narodil sa do zvláštnej rodiny, ktorej osudom je bojovať s temnotou. Veľmi často v tom boji Gradyovci strácajú svojich členov. Grubbs Grady nikdy nemal rád šach, hru, do ktorej ho nútili rodičia. Až teraz, keď je na svete takmer celkom sám, zisťuje, že obyčajná šachovnica môže byť bránou k najstrašnejšiemu zlu.

Grubbs Grady je normálny tínedžer, ktorý nenávidí balet a miluje strašiť svoju sestru. Keď mu rodičia oznámia, že musí prespať u svojej tety, ktorá nemá ani poriadnu telku, nepoteší ho to a v noci sa vráti domov. No doma nájde niečo strašné! Mŕtvých a rodičov aj sestru s odseknutými hlavami. Grubbs nič nechápe a preto ho zavrú do nemocnice, kde no navštevuje kopa ľudí ale on nič nehovorí až kým za ním nepríde jeho strýko Darvish, ktorý ho berie k sebe. Tam stretáva Billyho, ktorý si myslí, že je jeho bratranec, lebo jeho strýko Dervish sa o neho stará a zaujíma, a zároveň si myslí, že Darvish je vlkolak. Nič z toho však nie je pravda, keď sa spoločne jednu noc vyberú sledovať Darvisha do lesa. Nakoniec vysketne, že Billy je Grubbsov nevlastný brat a vlkolak je on, a jediným spôsobom ako ho vyslobodiť z rodinnej kliatby Gradyovcov je vyvolať šachový turnaj s Lordom Zarmutom, tak ako to urobili jeho rodičia pri sestre Gret, ktorá bola vlkolak tiež. Grubbsovi a Darvishovi sa nakoniec podarí zachrániť Billyho a zbaviť ho kliatby.

Podľa mňa perfektná kniha, aj keď najskôr som si myslela, že hu nedočítam lebo sa budem báť J. Ale nakoniec sa mat o nadchlo tak veľmi, že som knihu nemohla odložiť a nemôžem sa dočkať druhého pokračovania, ktoré vyjde vo februári budúceho roka. Vrelo odporúčam!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára