sobota 3. novembra 2012

RECENZIA: Christopher Paolini - Eragon


Autor: Christopher Paolini
Originálny názov: Eragon
Vydavateľstvo: Fragment
Rok vydania: 2007
Počet strán: 512
Séria: Odkaz dračích jazdcov
Hodnotenie: 5/5


Anotácia: Jeden chlapec, jeden drak, svet dobrodružstva...

Fantasy bestseller Eragon z pera pätnásťročného Christophera Paoliniho, ktorý nadchol milióny čitateľov po celom svete. Rozpráva príbeh chudobného farmárskeho chlapca, ktorý nájde v Dračích horách modrý kameň. Z neho sa vyliahne dračie mláďa Zafira a spolu sa vydajú na nebezpečnú cestu Kráľovstvom ovládaným kráľom, ktorého zlo nepozná hraníc.

Dokáže Eragon naplniť svoje predurčenie a prevziať bremeno legendárnych Dračích jazdcov? Osud krajiny možno leží práve v jeho rukách...

Prvý diel trilógie Odkaz Dračích jazdcov.

Eragon je vidiecky chlapec žijúci u svojho strýka. Jedného dňa nájde v lese čudný modrý kameň, ktorý chce predať ale nikto ho nechce kúpiť tak si ho nechá. Jedné dňa sa však z „kameňa“ vyliahne  dračica Zafira, ktorá mu pomocou mysle prezradí, že je dračí jazdec. Eragon vyhľadá miestneho čudáka Brom, o ktoroms a hovorí, že o jazdcoch vie. Spoločne utečú a bojujú proti Galbatorixovým zvedom. Cestou stretnú Murtagha, ktorý im chce pomôcť. Počas cesty k Ajihadovi a ďalším odporcom Galbatorixa Brom zomiera a tak Eragon zomiera, v prebiehu toho aj zabije pána tieňov Durzu.

Úžasná kniha so skvelým dejon. Pamätám si ju ale ekdďže som ju čítala už asi 5 rokov dozadu, nepamätám si názvy všetkých postáv. Ale určite je to úžasná, kniha milujem tie postavy a strašne by som chcela aby sa mi dostala pod ruku aj štvrtá časť! A páčil sa mi aj film však tam hral úžasný Jeremy Irons ale ten šialenec John Malkovich. A keby som ju mala ohodnotiť jedným slovom poviem PERFEKTNÁ!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára