streda 17. októbra 2012

RECENZIA: Eden Maguire - Krásni a mŕtvi: Jonas


Autor: Eden Maguire
Originálny názov: Beautiful death: Book 1 - Jonas
Vydavateľstvo: Fragment
Séria: Krásni a mŕtvi
Rok vydania: 2011
Počet strán: 272
Hodnotenie: 4,5/5


Anotácia: Nie sú živí, no nie sú ani mŕtvi. Sú niečo medzi tým.
V priebehu jedného roka zomrú za zvláštnych okolností štyria krásni mladí ľudia, študenti Ellertonskej strednej školy. Jonas, Arizona, Summer a Phoenix. Tá posledná smrť zasiahne Darinu najviac. Bol to jej chlapec, jej veľká, najväčšia láska...
Je Darinino stretnutie s Krásnymi mŕtvymi skutočné? Čo znamenajú tie anjelské krídla, ktoré vidí, počuje a ktoré nakoniec sama dostáva?
Jonas zomrel ako prvý, zabil sa na motorke. Je tu však toľko nezodpovedaných otázok.... Rovnako ako ostatní sa vracia do sveta živých z limbu, čakárne, kam prichádzajú duše zomretých, aby na ne našiel odpoveď.
Darina je jediná, kto môže Krásnym mŕtvym pomôcť.

V malom mestečku v priebehu roka umierajú štyria tínedžeri – Jonas, Arizona, Summer a posledný bol Phoenix, ktorý zomrel len nedávno. Pheonix bol Darinin priateľ a jej najväčšia láska aj keď spolu boli len dva mesiace. Všetko sa však zmení, keď Darina na prechádzke lesom uvidí Jonasa a Pheonixa živých. Darina zisťuje že slúžia pánovi predpeklia Hunterovi a zisťujú ako naozaj zomreli. Darina pomáha Jonasovi zisiť dôvod jeho smrti lebo jeho čas už končí. Spoločnými silami zisťujú, že Jonasa zabil jeho kamarát Matt, ktorý bol zaľúbený do jeho priateľky.

Skvelá kniha so skvelým dejom. Veľmi sa mi páčil štýl písania a má to taký no ako by som to povedala moderný dej, jednoducho sú to mŕtvi a mne sa to moc páči! A už mám doma aj dvojku tak sa moc teším J.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára