streda 31. októbra 2012

RECENZIA: Aprilynne Pikeová - Kúzla


Autor: Aprilynne Pikeová
Originálny názov: Spells
Vydavateľstvo: Fortuna Libri
Rok vydania: 2012
Počet strán: 360
Séria: Kúzla
Hodnotenie: 5/5


Anotácia: Prešlo šesť mesiacov odvtedy, čo sa Laurel podarilo prekaziť trolom ich plán na získanie prístupu k prísne stráženej bráne do vílieho kráľovstva. Jej pravá identita je prezradená, a tak sa ocitá v ešte väčšom ohrození života. Trolovia sú nielen mimoriadne chamtiví, ale aj neuveriteľne pomstychtiví. Aby Laurel dokázala lepšie ochrániť seba, svoju rodinu aj priateľov, letné prázdniny trávi v Avalone, kde sa zdokonaľuje v schopnostiach jesennej víly. Hoci je vília ríša nádherná, život medzi ľuďmi Laurel naučil pozerať sa na mnohé veci inak. Pocit rozpoltenosti medzi svetom víl a svetom ľudí, v ktorom na ňu čaká jej prvá láska David, v nej ešte viac prehlbuje rastúca náklonnosť k víliemu strážcovi Tamanimu. Ako si Laurel nakoniec poradí s pretrvávajúcou trolou hrozbou a ako sa vyrovná so svojimi rozporuplnými citmi, sa dočítate v pokračovaní vílej fantasy série z pera mladej americkej autorky Aprilynne Pikeovej.

Po tom ako Laurel porazila Barnesa a jeho trolov má odísť na celé leto do Avalonu aby sa naučila všetko čo má vedieť. A preto opúšťa Davida a odchádza do Avalonu s Tamanim. Laurel sa učí použitie rastlín pre ľudí a víly, vyrábať odvary a všetko ostatné. Keď sa vracia domov idú s Davidom na párty ich kamarátky Chelsea, kde ich na odchode napadnú troli. Podarí sa im ujsť ale s pomocou tajomnej cudzinky Klei, ktorá im nanúti zbrane, čo Laurel odmietne ale David si ju vezme. Všetko sa ale zvrtne keď po pár dňoch Laurel nájde odkaz, že Barnes uniesol Chelsea a vydajú sa ju zachrániť. Pri záchrane sa opäť objaví Klea a azchráni ich, čím je jej Laurel zaviazaná.

Úžasné pokračovanie Krídel som jednoducho zhltla za jeden víkend a bola som nadšená. Presne toto som od pokračovania čakala a bolo napínavé ako prvá časť tejto série. Postava Laurel bola opäť úžasne vykreslená a neviem sa dočkať tretej časti z názvom Ilúzie. Určite odporúčam všetkým milovníkom fantasy J.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára