nedeľa 14. októbra 2012

RECENZIA: Anne Riceová - Čas anjelov


Autor: Anne Riceová
Originálny názov: Songs of the Seraphin
Vydavateľstvo: Ikar
Séria: Anjelská séria – Piesne serafov
Počet strán: 216
Rok vydania: 2011
Hodnotenie: 1/5


Anotácia: Toby O'Dare pracuje ako nájomný vrah. Jeho otec bol policajt, ale obchodoval s podsvetím a neskôr ho vo väzení zabili. Matka, alkoholička, neskôr v záchvate zúfalého šialenstva zabila jeho mladších súrodencov aj seba. Toby ušiel do sveta a tam sa z neho pre jeho prefíkanosť a hlavne ľahostajnosť voči okolitému svetu stane nájomný vrah známy pod menom Lucky Fox. Pri plnení jednej zákazky sa mu zjaví anjel Malachiáš. Ten mu vysvetlí, že by mal skúsiť konať dobro, nie zlo. Vezme ho zo súčasnosti do iného času. Objavia sa v stredovekom Anglicku, kde práve prenasledujú Židov, a on dostane za úlohu zachrániť jednu rodinu. Vďaka svojim schopnostiam, aj citu, ktorý v ňom – napriek práci, akou sa živil – nezanikol, sa na tú úlohu dá. Čo všetko bude musieť vykonať? Podarí sa mu zachrániť ich pred pogromom? Iná doba, iné prostredie, iný prístup ľudí mu dosť zamiešajú karty. Ale Toby sa nevzdá.

Nájjomný vrah Toby O'Dare pracuje pod pseudonymom Lucky Fox. Je na svete sám ako prst lebo matka spáchala samovraždu a zabila aj jeho mladších súrodencov po tom ako jeho otca zabili vo väzaní. Tobymu sa po splnení zákazky zjaví anjel Malachiáš, ktorú mu hovorí že má konať dobre. Toby sa nevzdáva a pomáha rodine židov.

Môj názor na túto knihu, no poviem páčila sa mi tak v prvých sto stranách a zvyšok ma absolútne nebavil a prakticky som tomu ani nerozumela. Takže, moc veľké plus tomu nedávam, nad tým či si prečítam dvojku budem asi dlho uvažovať. 

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára