piatok 26. októbra 2012

RECENZIA: Andrea Cremerová - Nočný tieň

Autor: Andrea Cremerová
Originálny názov: Night Shade
Vydavateľstvo: Ikar
Rok vydania: 2011
Počet strán: 400
Séria: Nočný tieň
Hodnotenie: 5/5


Anotácia: Magický svet, ktorý vo svojom románe vytvorila americká autorka Andrea Cremerová, je krásny, ale aj nebezpečný. Má nemenné, prísne zákony a život sa odnepamäti riadi podľa nich. Dobro a zlo však zvádzajú nikdy sa nekončiaci boj. Ale čo ak sa svet Strážcov, bájnych bytostí, napoly ľudí, napoly vlkov, prepletie s osudmi obyčajných ľudí?

Keď sedemnásťročná stredoškoláčka Calla nájde v horách ťažko zraneného chlapca, ešte netuší, ako dramaticky sa zmení jej doterajší život, odohrávajúci sa vo dvoch podobách – zvieracej a ľudskej. Mladého dobrodruha Shaya zachráni pred istou smrťou a poruší tak zákony vlastného spoločenstva. Shay je nielen výzvou pre jej srdce zadané nádejnému budúcemu vodcovi spriatelenej svorky vlkolakov, ale aj veľkou záhadou. Ako jediný človek sa z neznámych dôvodov teší privilegovanému postaveniu a ochrane oboch svoriek, čo sa majú v krátkom čase spojiť sobášom Cally a Rena. Iba najbližšia priateľka Bryn a brat Ansel aj vďaka vzájomne sa rozvíjajúcemu ľúbostnému vzťahu šípia, čo sa odohráva v Callinom vnútri a prečo sa jej postoj k prísnym zásadám Ochrancov a Strážcov začína meniť. Callina napínavá výprava do zakázanej jaskyne, kde sa skrýva jeden z kľúčov poznania jej vlastnej minulosti, a krvavý rituál ako súčasť nadchádzajúceho sobášneho obradu prinášajú rozuzlenie, čo odstráni všetky pochybnosti. Calla si musí vybrať...

Rozhodne sa počúvnuť hlas svojho srdca a riskovať, že stratí všetko? Obetuje hoci aj život pre zakázanú lásku, alebo sa radšej podriadi predurčenému osudu?

Stredoškoláčka Calla nájde v horách zraneného chlapca a netuší ako jej tento zážitok zmení život. Calla je totiž alfa samica svojej svorky a má sa vydávať za alfa samca Rena. Ten ťažko zranený chlapec sa objaví u nich v meste a v škole s tým, že sa volá Shay. Calla dostane za úlohu od Logana, mladého ochrancu Shaya chrániť a stráviť s ním čas. Calla preto trávi svoj voľný čas so Shayom a zisťujú že ochrancovia všetkých vlkolakov klamú.

Dokonalý príbeh z pera Andrey Cremerovej ma absolútne nadchol. A som strašne rada osobe, ktorá mi túto knihu odporučila a moc jej ďakujem. Ľahučko sa to čítalo a zhltla som ju za pár dní. Určite vrelo odporúčam všetkým milovníkom YA!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára