piatok 28. septembra 2012

RECENZIA: Marja Holecyová - Mariotovi dediči 1: Predučenie


Originálny názov: Predurčenie
Autor: Marja Holecyová
Vydavateľstvo: Fragment
Séria: Mariotovi dediči
Rok vydania: 2010
Počet strán: 352


Anotácia: Jeden deň, jedno stretnutie, jeden rozhovor prevrátia život štrnásťročnej Mije z Nitry naruby. Zistí, že čarovanie, lietanie a zaklínanie nie je len smiešny výmysel rozprávkarov.
Mija v sebe objavuje výnimočnú moc a učí sa ju ovládať, no najskôr sa musí naučiť ovládať samu seba... Púšťa sa do najväčšieho dobrodružstva svojho života a netuší, že tým otvára dvere ďalším vzrušujúcim udalostiam, pretože podľa veštby len Mariotovi dediči, medzi ktorých Mija patrí, dokážu zastaviť vojnu.

Prvá slovenská fantasy! Takto môžem nazvať túto knihu, mladej slovenskej autorky Marjy Holecyovej!  Príbeh o mladej slovenskej čarodejnici Miji, ktorej sa v priebehu jedného dňa obráti život naruby keď zistí, že má kúzelnú moc, jej otec nie jej skutočný otec a navyše jej otec je najmocnejší a najnebezpečnejší čarodejník v čarodejnom svete ! Preto musí odísť do Ľubietovej, čarodejnícej dediny  kde je starejšinou jej starý otec. Učí sa ovládať svoje schopnosti, lietať a zistí že nie je jediný potomok Mariota ale je tu ešte Misaeg, ktorý ju najprv ignoruje ale nakoniec sa z nich stávajú priatelia. Spoločne bojujú za svoj osud a za dobro!

Milujem túto knihu! Toto som si povedala po prvých päťdesiatich stránách! Úžasná kniha plná dobrodružstiev. Veľmi odporúčam, je to pravá slovenská fantasy a preto dávam päť hviezdičiek!

1 komentár:

  1. Stopercentne súhlasím! Tiež som sa do nej na prvé prečítanie zamilovala. :-)

    OdpovedaťOdstrániť