sobota, 29. septembra 2012

RECENZIA: Maggie Stiefvaterová - Triaška


Originálny názov: Shiver
Autor: Meggie Stiefvaterová
Vydavateľstvo: Ikar
Séria: Vlci z Mercy Falls (diel 1 z 3)
Rok vydania: 2010
Počet strán: 309


Jedného dňa napadnú malú Grace vlci. Jeden z nich, ten so žltými očami, ju však ubráni a odtiahne do bezpečia. O niekoľko rokov Grace nájde na verande svojho domu postreleného chlapca so žltými očami...

Chlad
Grace roky pozorovala vlčiu svorku v lese za domom svojich rodičov. Jeden zvláštny vlk so žltými očami – jej vlk – zas tajne sledoval Grace. Zdalo sa jej, že ho pozná, ale netušila odkiaľ.
Horúčava
Sam viedol dva životy. Ako vlk ticho sprevádzal dievča, do ktorého sa zamiloval. Na krátky čas v roku, v lete, sa z neho stával človek. Grace sa však neodvážil osloviť... až teraz.
Triaška
Grace a Sam si nikdy nepripúšťali, že by mohli niekoho milovať, ale láska si ich napokon celkom podmanila. Sam musí bojovať, aby zostal človekom, a Grace – aby zostal s ňou, aj keď to znamená prijať bolestnú minulosť, krehkú prítomnosť a budúcnosť bez nádeje.

Príbeh plný túžby a napätia, lásky a straty. Príbeh o dvoch ľuďoch s jedným tajomstvom. Príbeh o neuveriteľnom živote a neskutočnej láske. Príbeh, ktorý vás vtiahne do úplne iného sveta. Sveta vlkov.

1 komentár:

  1. Triaška bola pre mňa tou najnudnejšou knihou.Ale každý má svôj názor:)

    OdpovedaťOdstrániť