sobota, 29. septembra 2012

RECENZIA: Alexandra Adornettová - Záhrobie

Originálny názov: Hades
Autor: Alexandra Adornettová
Vydavateľstvo: Ikar
Séria: Záhrobie
Rok vydania: 2012
Počet strán: 280Bethany sa pomaly spamätáva z vyčíňania mocného démona Jaka Thorna. Život v mestečku Venus Cove sa vracia do starých koľají. Nikto netuší, že Jake pripravuje pomstu štýle – na Dušičky, v deň, keď sa stretáva svet mŕtvych so svetom živých, využije príležitosť a Bethany unesie do záhrobia. Milosrdný anjel však vo svete číreho zla nemôže žiť večne a je iba otázkou času, kedy dôjde k rozhodujúcemu stretnutiu medzi pekelnými a nebeskými mocnosťami. Svet stojí na pokraji apokalypsy. Ktorá strana prejaví viac odvahy v rozhodujúcich okamihoch? Nepohltia pekelné plamene nakoniec aj tú najčistejšiu lásku? Xavier, Gabriel a Ivy sú rozhodnutí nájsť Bethany, no pekelné brány sa neotvoria pred hocikým. Pomocnú ruku musí podať aj najmocnejší archanjel Michal.

Aj keď je Bethany vzdialená od Xaviera neskutočnú diaľku a trčí v pekelnom kráľovstve, stále je pri ňom svojou mysľou a srdcom. Jake si však stále myslí, že dokáže Bethany prinútiť aby sa do neho zamilovala. Ona však aj naďalej túži po Xavierovi. Po neúspešných únikoch z pekiel však prišiel jej záchranca Xavier a odviedol si svojho anjela na Zem. 

Pokračovanie úžasného románu Záblesk. Podľa mňa jedna z najúžasnejších knižiek na trhu. Táto knižka vás vtrhne do iného sveta, plného anjelov a démonov bojujúcich o moc a svet. Od prečítania prvej vety som hneď vedela, že ma táto knižka pohltí a zhltnem ju za pár hodín. Ako autorka opisuje situácie a vykresľuje dej ma neskutočne upút
alo.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára